İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat
Banyo tadilatı

Banyo tadilatı


BANYO TADİLATI :

Banyo Tadilatı bir gayrimenkulün yapılırken en fazla dikkat edilmesi gereken en önemli bölümdür. Çünkü bu kısımda yapılacak çok küçük hatalar telafisi çok zor ve masraflı olabilecek sonuçlar dogurur .. Banyo tadilat ve tamiratında hem kullanılan malzemenin kalitesi hemde işi yapacak olan ustanın kalitesi çok ama çok önemlidir . Çünkü banyolarımız özellikle nem ve suyun bolca kullanıldıgı bir yer olmakla birlikte görünüm ve dekorunada oldukça önem verdiğimiz bir bölümdür. 

   Kiralasat ekibi olarak banyo tadilatlarında bugüne kadar edindiğimiz tecrübeleri siz değerli müşterilerizle paylaşmak isteriz ;

BANYO YENİLEME VE TADİLAT ÇALIŞMASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR 

  1.  Öncelikle işlem sıralaması diyerek başlayabiliriz ; yani yapılma önceliğimiz su tesisatı ile başlar ve su tesisatı yapılırken gösterilecek özen sonradan olusabilecek sorunlardan bizi kurtarır.. Eger bir banyo tadilatında su tesisatını yapıp sonrasında tesfiye şapı ve izalasyon çalışması ve en son olarak seramik kaplama işleri yapılır ..  Düşünün ki su tesisatındaki su kaçağı bütün bu işlemler bittikten sonra ortaya çıkması bize her açıdan çok büyük zarar verebilir ; ve bu zarar hem maddi , hem manevi hemde zaman kaybı olarak sonuçlanır . Yani en son aşamaya kadar gelinmiş ve seramik kaplaması tamamlanmış , musluklar ve bataryalar takılmış , bütün banyo montajı yapılmış oldugunu hayal edin .. Ve bütün bunları yaptıktan sonra ; yani banyo tadilatımızı bitirdikten sonra küçücük bir yerde küçücük bir tesisat hatası tekrar yaptıgımız bütün işleri söküp tekrar işin en başına dönmemize sebep olur.. Öyle bu durum bizi her açıdan yıkıma ugratacak bir durumdur. Kısaca söylemek gerekirse su tesisatı ustalık isteyen ve işlem sonunda su kaçak kontrolleri yapılmadan bir sonraki aşamaya geçilmeyecek ciddi bir iştir.
  2. Su tesisatının tamamlanmasının ardından zemine tesviye şapı ve duvarlara tesviye sıvası işlemi yapılmalıdır . Genellikle eski binalarda malesef  ne duvarlar nede zemin istediğimiz düzgünlükte olmayıp bu işlemleri yapmamızı gerekli kılar. Duvarlardaki yamukluk ve zemindeki kod bozuklugu her ne kadar bazı seramikçi ustalar tarafından seramik uygulaması yapılırken giderilmeye çalışılsa da asla randıman vermez ve çogunlukla yere ve duvara tam anlamıyla saglıklı bir kaplama işlemi uygulanamaz.. Belki müşterilerimiz bu durumu farkedemezler ; çünkü görünürde bu hatanın farkedilmesi çogu zaman çok zordur .. Ancak birgün bir alt kattaki komşumuzun bize gelip ''sizin dairenizden bizim daireye su geliyor '' demesiyle yapılan işçilikteki yanlış uygulamaların farkına varabiliriz. 
  3. Tesviye şapı ve sıvaso düzgün bir şekilde yapıldıktan sonra sıra artık seramik kaplama işlemine gelmiştir.. Her işte oldugu gibi seramik kaplama işçiliğinde de asla yapılmaması gereken noktalar ve kesinlikle yapılması zorunlu noktalar vardır ; mesela evinize gelen seramik ustasının malzeme listesini kontrol ettiğinizde eger gönye , terazi yada lazer göremiyorsanız bilinizki evinize gelen o kişi kesinlikle bir seramik ustası değildir. Sadece yerleri ve duvarları seramikle kaplayabilmek bu işin ehli olundugu anlamına asla gelmez. Seramik uygulamasında hemen hepimizin banyo yaparken çok sık yasadıgı bir durumdur sanırım suyun süzgece değilde duşakabinin hiç istemediğimiz bir kısmında kalması.. Banyo yaparken kullandıgımız suyun akış yönü su gideri olan banyo süzgecine dogru olmalıdır. Banyodan çıktıgımızda banyomuzun herhangibir köşesinde su birikintisi kalmayacak şekilde seramik kaplamasının meyili verilmelidir. Banyo seramik ve buna benzer balkon yada teras seramik uygulamalarında meyil hayati önem taşır. Suyun yüzeyde uzun süre kalması zamanla derz boşluklarından geçip alt kata kadar giderek bize çok büyük problemler yaratabilir. Seramik kaplama işlemlerinde en önemli diger nokta ise köşelerdir. Tesviye sıvası düzgün yapılmayan yerlerde her zaman köşelerde görmek istemediğimiz bozuk bir şekil ortaya çıkar.. Bu ve buna benzer birçok noktalar biz kiralasat tadilat ekibinin yıllarca edindiğimiz tecrübelerle siz değerli müşterilerimize daha kaliteli işçiliği sunmamıza vesile olmuştur.                                      Kiralasat Tadilat ekibi bu güne kadar sayısız tadilat  işleri yapmış olup 10 yıllık tecrübeye sahiptir. Bugün tadilat konusunda kendimize ,bilgimize ve becerimize güveniyoruz. Siz değerli müşterilerimizinde tadilat konusunda kiralasat firmasına duyacagınız güven bizim bu işteki en önemli referansımız olacaktır. Bu yüzden siz değerli müşterilerimizin yüzü gülene kadar işimizin bitmeyeceğini biliyoruz. 


Bizden fotolar 

Hizmet Talep Formu

hazır emlak sitesi